راهنمای انتخاب واحد برخط

سامانه جامع مدیریت آموزش (ناد)

ورود به سامانه آموزشی ناد

1) برای ورود به سامانه جامع آموزشی ناد، در صفحه اصلی سایت مرکز آموزش الکترونیکی بر روی «سامانه جامع آموزشی (Naad)» کلیک نمایید. (تصویر شمارۀ 1)

تصویر (1)

2) در صفحه بعد، نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمائید و سپس کلید را بزنید. (تصویر شمارۀ 2)

نام کاربری = شمارۀ دانشجویی که می بایست طبق مثال روبرو وارد شود: 9514225681

کلمه عبور = شمارۀ شناسنامه (در صورت عدم ورود با شمارۀ شناسنامه, صفحه کلید را در حالت انگلیسی قرار داده و «پنج صفر» 00000 وارد نمایید.)

تصویر (2)

(بازگشت به فهرست)

شروع فرآیند انتخاب واحد

3) پس از ورود به سامانه, با کلیک بر روی منوی ثبت نام دروس دانشجو و کلیک بر روی گزینه انتخاب واحد به صفحه شروع انتخاب واحد می روید. (تصویر شمارۀ 3)

(تصویر شمارۀ 3)

(بازگشت به فهرست)

الزام پرداخت شهریۀ ثابت و بدهکاری ترم‌های گذشته قبل از انتخاب واحد

4) قبل از شروع انتخاب واحد هر دانشجو موظف به پرداخت شهریۀ ثابت (و بدهکاری گذشته) خود می باشد. چنانچه پرداخت شهریۀ ثابت در این قسمت صورت نگیرد, سیستم اجازۀ ورود به صفحۀ انتخاب واحد را به دانشجو نمی دهد.در صورت قرار داشتن در بازه زمانی انتخاب واحد و مجاز بودن به ثبت نام, در این مرحله به صفحه پرداخت الکترونیکی شهریۀ ثابت می روید. در غیر اینصورت پیغام «دانشجو ... در اين زمان مجاز به انتخاب واحد در نيمسال - نمي باشد.» نمایش داده می شود. (تصویر شمارۀ 4)

(تصویر شمارۀ 4)

در این صفحه پس از کلیک برروی دکمۀ پرداخت الکترونیکی به سیستم بانک وارد شده و پرداخت خود را انجام داده و نهایی نمایید. برای اطلاع از شیوه پرداخت الکترونیکی به راهنمای «پرداخت الکترونیکی» مراجعه نمایید.

توجه داشته باشید که سیستم پس از ثبت نهایی و تایید انتخاب واحد این مبلغ را از کل شهریه کسر کرده و شهریۀ متغیر را نمایش می دهد.

(بازگشت به فهرست)

نحوۀ انتخاب دروس

5) پس از اتمام و ثبت نهایی پرداخت الکترونیکی شهریۀ ثابت, با مراجعه مجدد به منوی ثبت نام دروس دانشجو و کلیک بر روی گزینه انتخاب واحد صفحه مشخصات دانشجو به همراه آخرین اطلاعات وضعیت تحصیلی وی (جزئیات) نمایش داده می شود. (تصویر شمارۀ 5)

تصویر (5)

6) با زدن کلید به صفحه انتخاب واحد می روید. (تصویر شمارۀ 6)

تصویر (6)

(بازگشت به فهرست)

کارتابل انتخاب واحد و انتخاب دروس

7) جهت اضافه نمودن درس، کلید را بزنید. در این حالت سامانه صفحه جستجوی کلاس های درس را نمایش می دهد. (تصویر شمارۀ 7)

تصویر (7)

(بازگشت به فهرست)

8) در صفحۀ جستجوی کلاسهای درس که پس از زدن کلید وارد می شوید, اقلام جستجوی درس مورد نظر را جهت انتخاب کلاس درس مورد نظر مشاهده می کنید. (اقلام جستجو مثل کد درس, نام درس و .....) (تصویر شمارۀ 7)
تذکرمهم1)
در این قسمت چنانچه بدون وارد کردن اقلام جستجو، کلید جستجو را کلیک نمایید، لیست کل دروس رشتۀ پاس نشدۀ دانشجو به وی نمایش می دهد.
تذکرمهم2)
همانطور که در اطلاعیه‌های آموزش اعلام شده، برای سهولت و بدون اشکال بودن انتخاب واحد خود، حتما کد درس مورد نظر را از صفحه اطلاعیه آموزش، مشخص کرده و در کادر مربوط به کد درس، آن را جستجو کنید. توصیه می شود برای جلوگیری از هر گونه اشتباه، دراین قسمت فقط باکس کد درس را تکمیل کنید و مابقی آیتم ها پر نشود.

(بازگشت به فهرست)

9) سامانه لیست کلاس درس/درسهای مورد جستجو را از بین دروس پاس نشده نمایش می دهد. کلاس درس مورد نظر را انتخاب نموده و سپس کلید را بزنید. (تصویر شمارۀ8) در این حالت سامانه درس مورد نظر را به لیست دروس انتخابی اضافه می نماید. (تصویر شمارۀ 9)

  • درس در لیست انتخاب واحد دانشجو ثبت می گردد.

  • وضعیت اعتبار درس (تصوير شماره 9 قسمت «وضعیت اعتبار ثبت نام») بر اساس قوانین مربوطه مشخص می گردد.

تصویر (8)

تصویر (9)

(بازگشت به فهرست)

10) در صورت نقض هر یک از کنترل های انجام یافته توسط سامانه در زمان اخذ درس, وضعیت اعتبار درس مربوطه غیرمعتبر خواهد شد. درس غیرمعتبر برای دانشجو محسوب نخواهد شد و به منزله عدم ثبت نام در آن است.

توجه 1: با زدن لینک می توانید وضعیت کنترل های ذیل را برای هر درس مشاهده نموده و علت عدم اعتبار دروس غیرمعتبر را ببینید. نامعتبر بودن کنترل مجوز (ردیف 16 تصویر زیر) فاقد اهمیت است. (تصویر شمار10)

تصویر (10)

توجه 2: در صورتیکه دانشجو توجیه قابل قبولی برای اخذ درس غیرمعتبر خود داشته باشد می تواند, به کارشناس مربوطه در مدیریت آموزش مراجعه نموده و در صورت صدور مجوز, درس غیرمعتبر توسط کارشناس آموزش اعتباربخشی گردد. در غیر اینصورت دانشجو می بایستی با تجدید نظر در لیست دروسی انتخابی اقدام به اخذ درس دیگری نماید.

(بازگشت به فهرست)

11) در صورتیکه دانشجو نیاز به حذف درس انتخاب شده داشته باشد, درس مورد نظر را از لیست دروس انتخابی, انتخاب نموده و کلید و سپس کلید را بزنید. درس از لیست دروس انتخابی حذف شده و در لیست پایین قرار می گیرد. (تصویر شماره 11)

تصویر (11)

توجه: در صورتیکه حذف درس, موجب نقض یکی از کنترل های انجام یافته توسط سامانه گردد, درس در لیست دروس حذفی به شکل در حال حذف نمایش داده می شود. در این حالت درس هنوز حذف نشده و دانشجو باید با در نظر گرفتن خطای نمایش داده شده در بالای صفحه، برای حذف اقدام کند، در غیر اینصورت با کارشناسان آموزش موضوع را مطرح نماید.

(بازگشت به فهرست)

تایید انتخاب واحد توسط دانشجو

12) پس از اتمام انتخاب واحد, می بایست کلید زده شود. زدن این کلید به معنی اعلام اتمام انتخاب واحد توسط دانشجو می باشد.

(بازگشت به فهرست)

13) در صورتیکه تمامی دروس انتخاب شده توسط دانشجو یکی از وضعیت‌های معتبر، معتبر توسط آموزش، حذف شده یا حذف توسط آموزش را داشته باشد, دانشجو با زدن کلید قادر به اعلام اتمام انتخاب واحد خود است. در زمان بستن انتخاب واحد علاوه بر کنترلهای فوق سامانه کنترل سقف و کف تعداد واحد را نیز انجام می دهد. در صورت عدم رعایت کف و سقف واحدهای انتخاب شده توسط دانشجو, وضعیت ثبت نامی دانشجو تبدیل به عدم رعایت کف واحد و یا عدم رعایت سقف واحد می گردد. در این صورت دانشجو لازم است کف و سقف واحد را رعایت و نسبت به رفع مشکل اقدام کند.

(بازگشت به فهرست)

تذکر1: برای پرداخت الکترونیکی شهریه متغیر لازم است حتما بستن انتخاب واحد با موفقیت انجام شود در غیر اینصورت امکان پرداخت الکترونیکی و همچنین نهایی شدن انتخاب واحد وجود ندارد.

14) برای پرداخت الکترونیکی شهریۀ متغیر, از مسیر زیر منوی «مدیریت مالی نیمسال های تحصیلی» در منوی اصلی «ثبت نام دروس دانشجو» اقدام کنید. برای راهنمایی بیشتر به منوی «راهنمای پرداخت الکترونیکی» در صفحه اصلی پورتال دانشگاه مراجعه فرمایید. (تصویر شماره 12)

تصویر 12

(بازگشت به فهرست)

نکات مهم:

  • جهت خروج از سامانه, پس از اتمام عمليات انتخاب واحد، دکمه "خروج" کلیک شود.
  • انتخاب واحد دانشجو، توسط کارشناسان آموزش، در مدیریت آموزش مرکز تایید نهایی می شود.
  • پس از تاييد انتخاب واحد توسط آموزش امكان پرينت برگه انتخاب واحد وجود دارد.
  • باید توجه داشت در صورت عدم تایید انتخاب واحد توسط آموزش, امکان مشاهدۀ درس توسط دانشجو در سامانه مشاهدۀ دروس وجود نخواهد داشت.
  • در صورت تایید انتخاب واحد توسط آموزش, دانشجو دیگر قادر به تغییر انتخاب واحد خود نمی باشد, مگر اینکه مجددا توسط آموزش مجاز گردد.
  • درسی که توسط مسئول آموزش معتبر شده باشد قابل حذف کردن نیست.

(بازگشت به فهرست)