اخبار > انتخاب واحد نیم‌سال دوم ١٤٠١ـ١٤٠٠

 


  چاپ        ارسال به دوست

انتخاب واحد نیم‌سال دوم ١٤٠١ـ١٤٠٠

 

 

 

 

 

باسمه تعالی

با سلام و عرض ادب؛

به استحضار دانشجویان همه مقاطع می‌رساند، انتخاب واحد نیم‌سال دوم تحصیلی 1401- 1400 (نیم‌سال 4002) در روزهای یک‌شنبه تا چهارشنبه مورخ 10 تا 13 بهمن ماه 1400 مطابق جدول زیر انجام خواهد شد.

برنامه

زمان

انتخاب واحد

برای مقطع کارشناسی از ساعت 10 صبح روز یکشنبه 10 بهمن ماه تا ساعت 24 روز دوشنبه 11 بهمن

برای مقاطع کارشناسیارشد و دکتری از ساعت 10 صبح روز سه شنبه 12 بهمن ماه تا ساعت 24 روز چهارشنبه 13 بهمن ماه

شروع کلاسها و مشاهدۀ دروس

23 بهمن ماه

حذف و اضافه (برای دانشجویان مقطع کارشناسی)

1 و 2 اسفند ماه

نکات بسیار مهم در انتخاب دروس

1 - پیرو تصمیم هیات رئیسه دانشگاه، برای نیم‌سال دوم 1401ـ1400 کلاس‌های بخش حضوری در مقطع دکتری به شیوۀ حضوری و در مقطع کارشناسی‌ارشد مطابق نوع ارائه درس اغلب به شیوۀ حضوری و مقطع کارشناسی به شیوۀ الکترونیکی برگزار خواهد شد که این تصمیم براساس شرایط کشور و ابلاغیه‌های وزارت عتف ممکن است تغییر کند. همه دانشجویان بخش حضوری می‌بایست آمادگی حضور در کلاس را مطابق اطلاع‌رسانی دانشگاه داشته باشند. بر همین اساس در زمان انتخاب واحد حتماً به نوع ارائه (حضوری روزانه/ تمام آنلاین/ آفلاین (دارای بسته رسمی)/ آموزش ترکیبی حضوری و الکترونیکی) و گروه آموزشی ارائه دهنده (شعبه تهران/ قم/ اصفهان/ مشهد/ مرکز آموزش الکترونیکی) دقت شود.

نوع ارائه

توضیح

حضوری روزانه

کلاسها به شیوۀ حضوری در شعبه ارائه دهنده درس (تهران/ قم/ اصفهان/ مشهد) برگزار میشود و غیبت بیش از سه شانزدهم در کلاس درس موجب محرومیت از شرکت در آزمون میشود.

تمام آنلاین

کلاس‌ها به صورت الکترونیکی در سامانه‌ مشاهده دروس برگزار میشود و غیبت بیش از سه شانزدهم در جلسات آن‌لاین موجب محرومیت از شرکت در آزمون میشود.

آفلاین
دارای بسته
درسی

دارای محتوای آموزشی الکترونیکی (بسته آموزشی، فایل صوتی و ...) میباشد و دانشجو می‌بایست محتوای آموزشی را مشاهده کند و عدم مشاهده بیش از سه شانزدهم جلسات درسی موجب محرومیت از شرکت در آزمون میشود.

آموزش ترکیبی حضوری و الکترونیکی

برخی جلسات به صورت آنلاین و برخی جلسات به صورت حضوری در شعبه ارائه دهنده درس (تهران/ قم) تشکیل میشود. غیبت بیش از سه شانزدهم در جلسات درسی موجب محرومیت از شرکت در آزمون میشود.

2 - براساس ضوابط دانشگاه، دانشجویان می‌بایست دروس ارائه شده در شعبه خود را (مرکز الکترونیکی/تهران/ قم/ اصفهان/ مشهد) انتخاب کنند و اجازه انتخاب درس از دیگر شعب را ندارند. در صورتی که دانشجویان با شرایط خاص آموزشی قصد انتخاب درس از دیگر شعب را داشته باشند(مشروط بر اینکه درس موردنظر در شعبه پذیرش‌شده دانشجو ارائه نشده باشد) پس از انتخاب کلاس درس از طریق منوی «ثبت نام دروس دانشجو»، «انتخاب واحد» و «انتخاب کلاس درس از تمامی دانشکده‌ها/ گروه‌ها» در سامانه ناد، باید تعهد‌نامه‌ای مبنی بر آگاهی داشتن از محل و نحوۀ ارائۀ درس از طریق «سامانه جامع ارتباط با دانشجویان (SRM)» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» ارسال کنند تا شرایط ایشان توسط کارشناسان رشته بررسی شود. بدیهی است تا زمانی که این تعهدنامه توسط دانشجویان ارسال نشود، انتخاب واحد دانشجو تایید نخواهد شد و عواقب آن به عهده دانشجو خواهد بود. برای دریافت فرم تعهدنامه اینجـــــــا را کلیک کنید.

3 - توجه شود ساعات تشکیل کلاسهای تمام آنلاین و حضوری براساس ساعات شرعی نیمه اول سال 1401 در سامانه ناد ثبت شده است ولی برای نیمه دوم سال 1400 (ماه‌های بهمن و اسفند) مطابق با جدول ذیل و اطلاع‌رسانی که در سامانه مشاهده دروس انجام می‌شود، کلاس‌ها تشکیل خواهد شد. ساعت برگزاری کلاس‌ها در سامانه مشاهده دروس نیز اطلاع‌رسانی می‌شود.

بهمن و اسفند 1400

ساعت

9:30 - 8:00

11:15 - 9:45

13- 14:30

14:45- 16:15

16:30- 18

4 - عدم اقدام دانشجویان برای انتخاب واحد و تعیین وضعیت تحصیلی در نیم‌سال دوم 1401-1400 تا تاریخ 1400/12/02 (بازۀ حذف و اضافه) به منزلۀ انصراف دانشجو از تحصیل خواهد بود. مطابق آیین‌نامه مالی دانشگاه، چنانچه دانشجویان پس از بازه‌های تعیین‌شده، نسبت به انتخاب واحد اقدام کنند، مشمول جریمه تاخیر در انتخاب واحد خواهند شد.

5 - مطابق آیین‌نامه آموزشی مقطع کارشناسی، دانشجویان نیم‌سال آخر می‌توانند حداکثر 2 درس نظری را به صورت معرفی به استاد بگذرانند. بر همین اساس امکان اخذ دروس نظری ـ عملی، عملی و .... به صورت معرفی به استاد وجود ندارد و این دروس می‌بایست در طول نیم‌سال با دیگر دروس اخذ شود. برای مشاهده لیست دروس نظری ـ عملی و عملی اینجــــــا را کلیک کنید.

6 - دانشجویان با شرایط آموزشی خاص (فراغت از تحصیل، اتمام سنوات، زیر کف بودن تعداد واحد و ...) که درخواست ارائۀ درس خارج از ترم‌بندی را دارند، می‌بایست  از طریق «سامانه جامع ارتباط با دانشجویان (SRM)» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» درخواست ارائه دروس خود را حداکثر تا 15 بهمن ماه ارسال کنند تا درخواست ایشان توسط کارشناسان رشته بررسی شود. به درخواست‌های ارسال شده در خارج از بازه اعلام شده  رسیدگی نخواهد شد. بدیهی است در صورت بررسی شرایط دانشجویان و موافقت دانشگاه با ارائۀ آنها، دروس در بازۀ حذف و اضافه ارائه خواهند شد.

7 - دانشجویانی که سنوات مجاز تحصیلی ایشان بر اساس جدول ذیل به اتمام رسیده است، می‌بایست برای استعلام از جزئیات وضعیت پیگیری مجوز سنوات از طریق سامانۀ جامع ارتباط با دانشجویان (SRM) منوی درخواست رسیدگی ویژه اقدام کنند. عواقب عدم پیگیری به موقع در این خصوص بر عهدۀ خود دانشجو خواهد بود.

ردیف

مقطع

بخش: سنوات

1 کارشناسی حضوری:8  نیم‌سال
مجازی (ورودی‌های قبل از 1400): 14 نیم‌سال
مجازی (ورودی‌های بعد از 1400): 8 نیم‌سال
2 کارشناسی ارشد 4 نیم‌سال
3 دکتری 10 نیم‌سال

8 - فرآیند انتخاب واحد و پرداخت شهریه در نیم‌سال جاری (نیم‌سال 4001) در سامانۀ جامع اطلاعات آموزشی (Naad) حتماً می‌بایست با مرورگر Mozila FireFox انجام شود و به هیچ وجه از تلفن همراه و مرورگر  Google Chrome (به دلیل اختلالات بانک) برای انجام انتخاب واحد و پرداخت شهریه استفاده نشود.

9 - پیرو هماهنگی صورت‌گرفته با مدیران گروه‌های علمی دانشگاه، دانشجویان مقطع کارشناسی رشتۀ‌ «فقه و حقوق اسلامی ورودی 951 تا 972» بدون نیاز به رعایت پیش‌نیاز، می‌توانند اقدام به انتخاب واحد کنند. این دسته از دانشجویان چنانچه با پیام غیر معتبر بودن درس مواجه شدند، از طریق «سامانه جامع ارتباط با دانشجویان (SRM)» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» از کارشناس رشته مربوط پیگیری کنند.

برخی نکات مهم آموزشی مقطع کارشناسی‌ارشد

 • دانشجویانی که پیش‌تر با درخواست تغییر شیوۀ آنان به آموزشی ـ پژوهشی موافقت و به آن‌ها اعلام شده است، لازم است درخواست خود را برای انتخاب واحد پایان‌نامه در نیم‌سال 4002 حداکثر تا روز جمعه ۶ اسفند ماه از طریق سامانه جامع ارتباط با دانشجویان SRM منوی درخواست رسیدگی ویژه ارسال کنند. در غیر این صورت وضعیت آموزشی آنان به منزلۀ انصراف از تحصیل لحاظ خواهد شد. انتخاب واحد این دسته از دانشجویان بعد از بازۀ حذف و اضافه در سامانۀ ناد ثبت خواهد شد.

 • دانشجویان ورودی 4001 که پیش‌تر در اطلاعیه معاف شدن برخی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ورودی مهر ١٤٠٠ از گذراندن دروس جبرانی اسامی ایشان در اطلاعیه اعلام شده بود و درس معاف جزء دروس نیم‌سال 4001 آن‌ها نبود، لازم است در بازۀ انتخاب واحد 4002، درس معاف خود را انتخاب کنند. بعد از بازۀ حذف و اضافه نیم‌سال 4002، درس مورد نظر توسط کارشناس رشته به صورت معاف برای ایشان ثبت خواهد شد.

 • دانشجویان در صورتی می‌توانند دروس جایگزین پایان نامه (متن‌پژوهی) را انتخاب کنند که همۀ واحد‌های آموزشی آن‌ها با موفقیت گذرانده شده باشد.

 • دانشجویان بخش حضوری امکان انتخاب واحد دروس متن پزوهی را در نیم‌سال جاری ندارند و لازم است برای ثبت درخواست خود جهت تغییر شیوه از آموزشی ـ پژوهشی به آموزشی اینجـــــا را کلیک کنند. مهلت تکمیل فرم حداکثر تا روز جمعه مورخ 15 بهمن ماه است. در صورت موافقت با درخواست تغییر شیوه، انتخاب واحد دروس مذکور توسط کارشناس رشته تا بازه حذف و اضافه انجام خواهد شد.

برخی نکات مهم آموزشی مقطع دکتری

 • دانشجویان توجه داشته باشند تا زمانی که واحد‌های آموزشی خود را نگذرانده‌اند، امکان انتخاب واحد رساله یا آزمون جامع را نخواهند داشت.

 • از نیم‌سال 4002 امکان انتخاب واحد آزمون جامع در بازۀ انتخاب واحد نیست و مطابق با وضعیت قبولی دانشجو در آزمون جامع یا ارائۀ مقاله جایگزین آزمون، انتخاب واحد درس مذکور در ناد توسط کارشناس رشته انجام خواهد شد.

 • برای انتخاب واحد زبان تافل (یا اشتمال) دانشجویان می‌بایست مدرک گذراندن این دوره را از طریق  «سامانه جامع ارتباط با دانشجویان (SRM)» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» ارسال کنند تا پس از تأیید گروه، انتخاب واحد این درس توسط کارشناس رشته به صورت دستی انجام پذیرد. از این رو امکان انتخاب این درس برای دانشجو در بازۀ انتخاب واحد نیست.

لینک‌های مفید

 • برای مشاهدۀ لیست دروس قابل ارائه در نیم‌سال 4002 در مقطع کارشناسی اینجـــــــا، مقطع کارشناسی ‌ارشد اینجـــــــا و در مقطع دکتری اینجـــــــا را کلیک کنید.

 • برای اطلاع از وضعیت پیش‌نیازی و جدول سیر ارائۀ دروس اینجـــــــا را کلیک کنید.

 • برای مشاهدۀ راهنمای انتخاب واحد اینجــــــا را کلیک کنید.

 • برای مشاهدۀ مهم‌ترین نکات آئین نامۀ آموزشی مربوط به انتخاب واحد اینجــــــا را کلیک کنید.

 • قابل ذکر است ساعت پاسخگویی کارشناسان رشته در ایام انتخاب واحد مطابق جدول ذیل افزایش یافته است.

سمت

روز و ساعت پاسخگویی

شماره تماس

کارشناسان رشته در مقطع کارشناسی

یکشنبه و دوشنبه  10 و 11 بهمن ماه
 در ساعات 10 الی 12 و 13 الی 15

مطابق با صفحۀ ارتباط با ما

کارشناسان رشته تحصیلات تکمیلی
مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری

سه شنبه و چهارشنبه 12 و 13 بهمن ماه
 در ساعات 10 الی 12 و 13 الی 15

مطابق با صفحۀ ارتباط با ما

همچنین علاوه بر ساعات اعلام شده در جدول فوق، برای مقطع کارشناسی سرکار خانم صمدی در روزهای یکشنبه و دوشنبه 10 و 11 بهمن ماه از ساعت 20 الی 22 با شماره تماس 02151292322 و برای مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری سرکار خانم برین در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 12 و 13 بهمن ماه از ساعت 20 الی 22 با شماره تماس 02151292957 پاسخگویی تلفنی خواهند داشت.

موفق و پیروز باشید.
 ادارۀ خدمات آموزشی و ارائۀ دروس


١٤:٠٠ - دوشنبه ٤ بهمن ١٤٠٠    /    عدد : ٢٥٧٦    /    تعداد نمایش : ١٥٤٩٨خروج