اخبار > حذف و اضافه نیم‌سال دوم تحصیلی 1403-1402 (نیم‌سال 4022)

 


  چاپ        ارسال به دوست

حذف و اضافه نیم‌سال دوم تحصیلی 1403-1402 (نیم‌سال 4022)

 


  

 

باسمه‌تعالی

با سلام و عرض ادب؛

 به استحضار دانشجویان می‌رساند بازۀ حذف و اضافه نیم‌سال دوم تحصیلی 1403-1402 (نیم‌سال 4022) از ساعت 10 صبح روز شنبه 12 اسفندماه تا ساعت 24 روز یکشنبه 13 اسفندماه می‌باشد.

نکات مهم

1.  آن دسته از دانشجویان (در همۀ مقاطع) که تاکنون اقدام به انتخاب واحد نکرده‌اند، امکان انتخاب واحد در بازه حذف و اضافه را نخواهند داشت.

2. حذف و اضافه فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی است. دروس ارائه شده براساس درخواستهای دانشجویان و بررسی شرایط آموزشی ایشان و مساعدت حداکثری مسئولین است.

3. دروس ارائه شده در بخش‌های مختلف دانشگاه (تهران/ قم/ اصفهان/ مشهد/ مرکز آموزش الکترونیکی) دارای محدودیت در ظرفیت کلاس هستند. بدیهی است در این شرایط اولویت انتخاب درس با دانشجویانی است که زودتر اقدام به انتخاب واحد کنند لذا دانشجویانی که درخواست ارائه درس ارسال کردند می‌بایست در لحظات ابتدایی شروع بازه حذف و اضافه اقدام کنند تا با مشکل تکمیل شده ظرفیت کلاس مواجه نشوند.

4. مطابق آیین‌نامۀ آموزشی مقطع کارشناسی، هر دانشجو میتواند در بازۀ حذف و اضافه، حداکثر دو درس از دروس انتخابی خود را با رعایت نکات آموزشی (با رعایت قوانین کف و سقف و پیش نیازی) حذف کند. همچنین میتواند حداکثر پنج درس را با رعایت نکات پیش نیازی انتخاب کند.

5. دانشجویان ترم آخر مقطع کارشناسی توجه داشته باشند مطابق آیین‌نامۀ آموزشی امکان اخذ دروس عملی به صورت معرفی به استاد وجود ندارد و این دروس می‌بایست به صورت عادی در طول نیم‌سال انتخاب شوند. برای مشاهدۀ لیست دروس عملی رشته‌های مقطع کارشناسی اینجــــا را کلیک کنید.

 

نکاتی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد

1. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در صورت ضرورت در بازۀ حذف و اضافه از طریق فرم حذف و اضافه ارشد از مسیر زیر درخواست حذف یا اضافه دروس را ارسال کنند تا توسط کارشناس رشته بررسی شود.

مکاتبات اداری/ درخواست های متفرقه دانشجو/ حذف و اضافه ارشد

2. درخواستهای ارائۀ درس دانشجویان مقطع کارشناسی ‌ارشد بررسی و انتخاب واحد دانشجویانی که وضعیت آنان در سامانۀ مروارید «تثبیت شده» و نیاز به اصلاح دارد، توسط کارشناسان رشته در سامانۀ آموزشی مروارید اصلاح و نهایی خواهد شد.  سایر دانشجویانی که دارای وضعیت «تثبیت نشده» می‌باشند، باید هرچه سریع تر برای نهایی سازی انتخاب واحد خود در نیم‌سال جاری اقدام کنند. چنانچه در این راستا ابهامی برای دانشجویان وجود دارد؛ با کارشناس رشتۀ خود مرتبط شوند. لازم به ذکر است مسئولیت تاخیر در تثبیت انتخاب واحد و حضور در کلاس ها و فعالسازی دروس در سامانه آموزشی بر عهده دانشجو می‌باشد.

 

  • دانشجویان محترم می‌بایست قبل از اقدام برای انتخاب واحد، نکات ذکر شده در اطلاعیۀ انتخاب واحد را مطالعه کنند. برای مشاهدۀ اطلاعیۀ انتخاب واحد اینجــــا را کلیک کنید.

  • برای مشاهده و دریافت لیست دروس ارائه شده در بازۀ حذف و اضافه مقطع کارشناسی اینجـــــــا و مقطع کارشناسی ‌ارشد اینجـــــــا را کلیک کنید. شیوۀ ارائه دروس براساس اعلام مدیران گروه‌های علمی دانشگاه است که ممکن است پس از انجام حذف و اضافه براساس تعداد دانشجویان تغییر کند.

  • قابل ذکر است ساعت پاسخگویی کارشناسان رشته در ایام حذف و اضافه مطابق جدول ذیل افزایش یافته است.

سمت

روز و ساعت پاسخگویی

شماره تماس

کارشناسان رشته در مقطع کارشناسی شنبه و یکشنبه ۱۲ و ۱۳ اسفندماه

 در ساعات ۱۰ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۶

مطابق با صفحۀ ارتباط با ما

کارشناسان رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی

شنبه و یکشنبه ۱۲ و ۱۳ اسفندماه

در ساعات ۱۰ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۶

مطابق با صفحۀ ارتباط با ما

 

موفق و پیروز باشید
 ادارۀ خدمات آموزشی

 


٠٩:٢١ - دوشنبه ٧ اسفند ١٤٠٢    /    عدد : ٢٩٤٤    /    تعداد نمایش : ١٤٦٠خروج