اخبار > فعال سازی برخی فرم های درخواست در سامانه مروارید

 


  چاپ        ارسال به دوست

فعال سازی برخی فرم های درخواست در سامانه مروارید

 

 

 

باسمه‌تعالی

 با سلام و عرض ادب خدمت دانشجویان گرامی؛

پیرو اطلاع‌رسانی قبلی مبنی بر تغییر سامانه آموزشی دانشگاه و بهره‌برداری از سامانه یکپارچه دانشگاهی مروارید و نزدیک بودن ایام انتخاب واحد ترم اول 1402، نحوه ورود به سامانه و چگونگی ارسال درخواست‌های فعال و مرتبط با انتخاب واحد و پرداخت شهریه به شرح زیر اعلام می‌شود:

1. شناسه برای ورود به سامانه یکپارچه مروارید شماره دانشجویی و رمز آن کدملی است.

2. برای پرداخت شهریه پس از ورود به سامانه و قبل از اقدام به انتخاب واحد، لازم است مطابق مسیر زیر اقدام شود:

منوی امور شهریه/ پرداخت الکترونیکی شهریه/ شهریه- بانک ملی

برای دریافت راهنمای پرداخت شهریه اینجا را کلیک کنید. چنانچه در پرداخت شهریه خطا یا مشکلی وجود داشت با همکاران مالی مرتبط شوید.

3. دانشجویانی که بنا بر دلایلی مانند اتمام سنوات تحصیلی، مشروطی بیش از حد مجاز، عدم مراجعه در ترم‌های گذشته یا... پس از ورود به سامانه مجوز انتخاب واحد در ترم جاری به ایشان داده نمی‌شود و با پیام‌هایی چون «سنوات تحصیلی به اتمام رسیده است»، «عدم مراجعه در ترم ...» یا «اخراج به دلیل مشروطی بیش از حد» مواجه می‌شوند، می‌بایست برای پیگیری ادامه تحصیل از مسیر زیر در سامانه مروارید اقدام کنند تا پس از ارسال درخواست، کارشناس رشته درخواست ایشان را بررسی و متناسب با وضعیت تحصیلی راهنمایی لازم به وی داده شود. (قبل از ارسال درخواست، راهنمای درخواست در سامانه مطالعه شود.)

مکاتبات اداری/ فرم های درخواست/ درخواست مجوز ادامه تحصیل


 4. در صورتی که دانشجویان با شرایط خاص آموزشی (مانند فارغ‌التحصیلی، بیماری خاص، عدم رعایت کف و سقف تعداد واحد و ...) قصد انتخاب درس از بخش‌های دیگر دانشگاه را داشته باشند، می‌توانند برای ارسال درخواست خود از طریق زیر اقدام کنند تا پس از بررسی درخواست توسط کارشناس رشته، نتیجه درخواست در سامانه به ایشان اعلام شود.

مکاتبات اداری/ فرم های درخواست/ درخواست مورد خاص اخذ درس

شرایط دانشجو برای ثبت درخواست مورد خاص اخذ درس:

1. شرایط انتخاب واحد در ترم جاری را داشته باشد.

2. درس موردنظر جزء دروس ارائه شده در بخش‌های دیگر دانشگاه باشد.

نکات:

- منظور از دانشگاه در فرم درخواست، بخشی است که دانشجو قصد دارد درس موردنظر را از آنجا أخذ کند. (تهران/ قم/ اصفهان/ مشهد و مجازی). 

- صرفاً دانشجویانی که شرایط خاص یا مجوز قبلی برای أخذ درس از بخش‌های دیگر دانشگاه را دارند، می‌بایست در این قسمت درخواست خود را ارسال کنند. در غیر این صورت درخواست دانشجو رد می‌شود.

- دانشجویانی که شرایط خاص یا مجوز قبلی برای أخذ درس دارند حتما در قسمت توضیحات، دلایل خود را بیان کرده و در صورت نیاز مدارک لازم را بارگزاری کنند.

- به ازای هر درس باید یک فرم درخواست تکمیل و ارسال شود.

- بعد از ثبت درخواست، حتماً روی منوی «مرحله نهائی» در سمت راست صفحه کلیک کرده و دکمه «ارسال درخواست» زده شود. (تصویر زیر) در غیر این صورت درخواست ثبت نخواهد شد. 

5. دانشجویانی که با شرایط خاص آموزشی (مانند فارغ‌التحصیلی، رو به اتمام بودن سنوات تحصیلی و ...) درخواست أخذ درس به صورت هم‌نیاز یا بدون رعایت پیش نیاز را دارند، برای ارسال درخواست و بررسی کارشناس رشته خود طبق مسیر زیر اقدام کنند:

مکاتبات اداری/ درخواست های متفرقه دانشجو/ اخذ درس بدون پیش/ هم نیاز

نکات مهم

  • در سمت راست فرم های درخواست منویی به نام «گردش» وجود دارد که بعد از ارسال نهایی درخواست توسط دانشجو، در صورتی که به کارشناس مربوط ارسال شده باشد، به رنگ سبز نشان داده می شود. مانند تصویر زیر:

  • درخواست های ارسالی حداکثر طی مدت 5 روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

  • چنانچه در ارسال درخواست‌های آموزشی مشکلی وجود داشت یا علیرغم انجام مراحل اعلام شده، امکان ثبت درخواست نبود، با همکاران فنی مرتبط شوید تا راهنمایی لازم خدمت شما بیان شود و برای پیگیری درخواست های ارسال شده بعد از بازه اعلامی، مطابق صفحه ارتباط با ما با کارشناس مربوط تماس بگیرید.

لازم به ذکر است از شروع انتخاب واحد ترم 4021 تعداد محدودی از فرم ها برای ارسال درخواست در سامانه فعال خواهد شد با کلیک بر روی آن ها به صفحه فرم وارد می شوید و برای آنها در قسمت راهنما توضیحات کلی بیان شده است. به مرور سایر فرم های درخواست نیز در سامانه فعال خواهند شد.

 پیشاپیش از دانشجویان گرامی بابت صبر در تکمیل تمام فرایندهای سامانه تشکر می کنیم.

 

با آرزوی موفقیت

اداره خدمات آموزشی

 

 

 


٢٢:٤١ - جمعه ١٧ شهريور ١٤٠٢    /    عدد : ٢٨٦٤    /    تعداد نمایش : ١٣٢١خروج