اخبار > سخنرانی رئیس دانشگاه قرآن و حدیث در مراسم اعیاد شعبانیه

 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم اعیاد شعبانیه با حضور و سخنرانی حجت الاسلام عبدالهادی مسعودی برگزار شد.

سخنرانی رئیس دانشگاه قرآن و حدیث در مراسم اعیاد شعبانیه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه قرآن و حدیث، به مناسبت اعیاد شعبانیه مراسم آنلاین با سخنرانی حجت الاسلام عبدالهادی مسعودی ریاست دانشگاه قرآن و حدیث در حسینیه مجازی دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام مسعودی در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار، به معنا و مفهوم عید شعبان اشاره کرد و گفت: ماه شعبان عید ماه‌هاست و شهادت امامان و معصومین در این ماه وجود ندارد و هر آن چه هست ولادت و شادمانی برای شیعیان و خاندان پیامبر اکرم (ص) است.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث در این نشست به اهمیت ماه شعبان از کتاب فَضائلُ الأشهُر الثّلاثة اثر محدث عالی مقام شیخ صدوق اشاره کرد که ماه رجب ، ماه خدا و ماه شعبان، ماه رسول خدا (ص) و ماه رمضان، ماه امت خداست.

وی گفت: همانطور که ماه اسفند ماه حسابرسی به اموال و ... برای استقبال از سال جدید می‌باشد ماه شعبان هم باید دلها را از کینه و کدورت و... پاک کرد تا به استقبال ماه مبارک رمضان رفت.

ایشان همچنین ادامه داد: در ماه شعبان رزق و روزی زیاد می‌شود. بهترین دعاها و ذکرها در این ماه استغفار است و هر که در هر روز این ماه هفتاد مرتبه استغفار کند مثل آن است که هفتاد هزار مرتبه در ماههاى دیگر استغفار کرده است.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث در پایان به ابعاد شخصیت امام حسین (ع) پرداخت و به برخی صفات آن حضرت مانند «شجاع و بی باکی، تواضع، فروتنی، روابط حسنه، احترام متقابل و....» با بهره گیرى از قرآن و حدیث از دانشنامه امام حسین (ع) اشاره کرد.


١٤:٣٠ - چهارشنبه ١٨ اسفند ١٤٠٠    /    عدد : ٢٦١٥    /    تعداد نمایش : ٣٤٤٢خروج