اخبار > پیام حضرت آیت الله ری شهری به مناسبت شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

 


  چاپ        ارسال به دوست

پیام حضرت آیت الله ری شهری به مناسبت شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی
پیام حضرت آیت الله ری شهری به مناسبت شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی
باسم ربّ الشهداء و الصدّیقین

يَأَيَّتهُا النَّفْسُ الْمُطْمَئنَّةُ.  ارْجِعِى إِلىَ‏ رَبِّكِ رَاضِيَةً مَّرْضِيَّةً. فَادْخُلىِ فىِ عِبَادِى. وَ ادْخُلىِ جَنَّتىِ.


شهید بزرگوار، سردار سلیمانی، مجاهد نستوه مخلصی بود که همه عمر خویش را در کنار امام راحل و خلف صالحش، رهبر بی بدیل انقلاب، به پیکار با استکبار جهانی سپری کرد و دشمنان را چنان به ستوه آورد که با دستور مستقیم رئیس ابر جنایتکاران جهان، رئیس جمهور آمریکا ترور شد و به آرزوی دیرین خود رسید.

او مصداق بارز انس‌یافتگان با سختی و پیکار و مرگ بود و به فرموده مولایش: «اَسْتَلَانُوا مَا اسْتَوْعَرَهُ الْمُتْرَفُونَ‏ وَ أَنِسُوا بِمَا اسْتَوْحَشَ مِنْهُ الْجَاهِلُونَ وَ صَحِبُوا الدُّنْيَا بِأَبْدَانٍ أَرْوَاحُهَا مُعَلَّقَةٌ بِالْمَحَلِّ الْأَعْلَى‏»[1].

او همیشه آماده شهادت بود و چونان اسوه‌اش علی علیه‌السلام باکی نداشت که شهادت به سراغش آید یا او به سوی شهادت بشتابد. او نه تنها افنخار ایران و اسلام که افتخار همه مستضعفان و پیکارگران راه شرافت و عدالت بود و مرگ سرخش، تحقق وعده الهی و پیروزی نهایی استضعاف بر استکبار را نوید می‌دهد.

 زندگی او برکات فراوانی برای پیروان اسلام و انقلاب داشت و بی­تردید شهادتش نیز کمتر از آن نخواهد بود. با جرات می‌توان گفت: شهادت سردار سلیمانی، ترنم سرود رهایی ملت­های در ­بند است و آغازی خواهد بود بر پایان سیطره ننگین آمریکا بر منطقه.

این جانب عروج سرخ این سردار سپاه اسلام را به همرزمان شهیدش و به روح بزرگ او تبریک و فقدان این ابرمرد تاریخ پیکار با استکبار را به حضرت بقیة الله الاعظم، مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا، ملت شهیدپرور ایران و همه دلدادگان مقاومت اسلامی در سراسر جهان تسلیت می‌گویم و از خداوند منّان می‌طلبم او را مهمان سالار شهیدان و سرباز پا به رکاب امام زمان ارواحنا له الفداء گرداند و در صف نخست شهدای بزرگ اسلام محشورش نماید.    

 

محمدی ری شهری

13 دی ماه 1398

 [1] نهج البلاغة : حکمت 143 .دانلود فايل : general suleymani.pdf ( 215KB )


١٥:٢٠ - جمعه ١٣ دی ١٣٩٨    /    عدد : ١٩٣٩    /    تعداد نمایش : ٦٩١خروج