اخبار > ارائه ۳۵ رشته محل در دانشگاه قرآن و حدیث

 


  چاپ        ارسال به دوست

ارائه ۳۵ رشته محل در دانشگاه قرآن و حدیث
ارائه ۳۵ رشته محل در دانشگاه قرآن و حدیث
ارائه ۳۵ رشته محل در دانشگاه قرآن و حدیث

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث از ارائه ۳۵ رشته محل در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما حجت الاسلام دکتر احمد غلامعلی در برنامه گفتگوی ویژه قرآنی که امروز پس از خبر ساعت ۱۰ بامداد از شبکه قرآن و معارف سیما پخش شد گفت: این دانشگاه در سال ۱۳۷۸ تنها با سه رشته و با عنوان دانشکده علوم حدیث در جوار حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) فعال شد.

وی افزود: این دانشگاه در شعبه های تهران، قم و اصفهان درهر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد و در شعبه مشهد تنها در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجوی رشته نهج البلاغه و تفسیر دارد.

وی افزود: نیاز به شناخت مسئله به منظور تولید علم در کشور بسیار ضروری است.

وی اضافه کرد: پس از شناخت صحیح از مسئله باید آن را تحلیل علمی کرد که این از وظایف حوزه و دانشگاه است. معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث با بیان اینکه تعامل حوزه و دانشگاه موجب توسعه کشور خواهد شد گفت: این دانشگاه از دل حوزه برخاسته و رشته‌های جدیدی که تدوین کرده در حوزه با استقبال مواجه شده است.

وی افزود: آنچه محتوای آن در حوزه‌ها تدریس می‌شود به صورت ساختاری و چارچوب‌دار در دانشگاه ارائه می‌شود، بنابراین حوزویان از این دروس استقبال می‌کنند.

وی اضافه کرد: رشته‌هایی همچون روانشناسی اسلامی با گرایش مثبت گرا در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه تولید و طراحی گردیده و هم اکنون در حال تدوین مقطع دکترای آن هستیم، افزون بر آن رشته تاریخ و سیره اهل بیت (ع) در مقطع کارشناسی ارشد طراحی نموده و برای وزارت علوم ارسال کرده ایم.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث گفت: تولید محتوای مناسب آموزشی در این دانشگاه مورد توجه قرار دارد. از این رو  تاکنون ۶۰ کتاب درسی بوسیله استادان این دانشگاه تالیف گردیده است که حدود 20 عنوان از آنها با مشارکت سمت (سازمان  مطالعه و تدوین‌ کتب علوم انسانی دانشگاه ها) نشر یافته است و 22 عنوان دیگر نیز حاصل مشارکت این دانشگاه با همکاری مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است .

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث گفت: نام نویسی در این دانشگاه تا ششم شهریور بدون نیاز به شرکت در آزمون سراسری ادامه دارد.

وی افزود: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ سوالاتشان می‌توانند به نشانی اینترنتی qhu.ac.ir  مراجعه کنند و یا با تلفن ۵۱۲۹۰ تماس بگیرند. 


١٤:٢٦ - جمعه ٤ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١٧٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٤٢٣خروج