اخبار > مسابقۀ کتابخوانی مهدوی با موضوع شناخت امام زمان (عج)

 


  چاپ        ارسال به دوست

مسابقۀ کتابخوانی مهدوی با موضوع شناخت امام زمان (عج)

«بسمه تعالی»

 

عِطر نرگس... منجی موعود... آدینه‌های انتظار... ندبه‌های فراغ.... واژگانی آشنا که در همهمۀ روزگار و انبوه تعلّقات دنیوی، گاه گاهی در یاد و بر زبانمان جاری می‌شود و مدعیِ انتظار فرج‌اش می‌شویم.  

اما به راستی، ما چه می‌دانیم از صاحب و مخاطب این واژگان؟! آن پیداترین پنهان و آن پیشوای مهربانی که در انتظارِ روزی که خالصانه و با قلب‌های بیدارمان صدایش زنیم، آفاق را غریبانه طی می‌کند! ... ما چه می‌دانیم از غربت و بی‌تابی‌اش برای آنکه بیاید و عدالت‌گستر شود؟! منجی شود و بشر را از اسارت شب‌‌های تاریخ ظلم و ستم رها کند. به راستی کجای این شب تیره، در به روی ماه‌ عالم‌تابمان بسته‌ایم که روزگار از پسِ روزگار می‌گذرد و همچنان محروم از استشمام عطر روح‌انگیز نرگسِ ولایت هستیم. چگونه انتظاری است اگر ندانیم حجاب، خودِ ما هستیم؟! اگر ندانیم که باید چشم از پنجره برداریم و به آینۀ درون خود بنگریم؟ و اگر ندانیم که باید کردار و اندیشه و دل را، به امام خود بسپاریم؟! امامی که "اگر او را شناختیم و از دنیا رفتیم، چنان است که در خیمۀ قائم (عج)، با آن حضرت خواهیم بود." (نقل از امام محمد باقر (ع)، اصول کافی، ج 1، ص 371)

به همین منظور، معاونت فرهنگی ـ دانشجویی دانشگاه قرآن و حدیث به مناسبت میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، حضرت قائم (عج)، "مسابقۀ کتابخوانی مهدوی" را با موضوع "شناخت امام زمان (عج)"، ویژۀ دانشجویان دانشگاه قرآن و حدیث (حضوری و مجازی قم و تهران) برگزار می‌کند.

 

نحوۀ ثبت نام در مسابقه:

علاقمندان محترم، جهت شرکت در مسابقۀ کتابخوانی مهدوی، لازم است که ابتدا از طریق لینک زیر، ثبت نام نموده و تمام اطلاعات مندرج در فرم ثبت نام را به صورت دقیق، وارد نمایند. با توجه به اطلاعات مندرج در فرم، برای هر یک از متقاضیان، در سامانۀ مشاهدۀ دروس مرکز آموزش الکترونیکی، یک میزکار مجازی، ایجاد خواهد شد که هنگام شرکت در آزمون مسابقه، می‌بایست به آن مراجعه نمایند.

فرم ثبت نام در مسابقۀ کتابخوانی مهدوی

مهلت ثبت نام و تکمیل فرم، تا تاریخ 10 اردیبهشت 98

 

نکته 1: نام کاربری و رمز ورود به میزکار شرکت‌کنندگان، از طریق پست الکترونیکی و پیامک، به ایشان ارسال می‌شود.

نکته 2: میزکار مربوط به این مسابقه، برای دانشجویان مجازی، همان میزکار دانشجویی ایشان خواهد بود.

 

منبع مطالعه برای شرکت در مسابقه:

کتاب "از امام مهدی (عج) بیشتر بدانیم"، نوشتۀ محمد باقری‌زاده اشعری، انتشارات دارالحدیث، کتابی است که به عنوان منبع آزمون این مسابقه تعیین شده و لازم است که علاقمندان پس از تکمیل فرم ثبت نام، اقدام به تهیۀ آن نموده و تا پیش از تاریخ برگزاری آزمون، به مطالعۀ آن بپردازند. جهت تهیۀ این کتاب با تخفیف، می‌توانید به یکی از روش‌های زیر اقدام نمایید:

۱. مراجعۀ حضوری به دفاتر مدیریت فرهنگی در تهران و قم

۲. خرید اینترنتی از فروشگاه الکترونیکی مرکز آموزش الکترونیکی به نشانی http://shop.qhu.ac.ir/

 

 

نحوۀ شرکت در آزمون مسابقه:

آزمون این مسابقه به صورت الکترونیکی و در سامانۀ مشاهدۀ دروس مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث برگزار خواهد شد. پس از اتمام مهلت مطالعۀ کتاب، در تاریخ ۱۵ اردیبهشت 98، لینک ورود به صفحۀ آزمون، در سامانۀ مذکور فعال شده و شرکت‌کنندگان محترم، جهت ورود به آزمون، می‌بایست با استفاده از نام کاربری و رمز ورودی که پیش‌تر، برای آنها پیامک شده، وارد میزکار خود شوند.

آزمون این مسابقه، شامل 20 سؤال تستی است که برای هر شرکت‌کننده به صورت متفاوت طراحی شده است. مهلت پاسخگویی به سؤآلات 30 دقیقه است که از لحظۀ ورود به صفحۀ آزمون آغاز خواهد شد. دقّت داشته باشید که تا پیش از پایان زمان آزمون، به تمام سؤالات پاسخ داده و دکمۀ اتمام آزمون را بفشارید.

راهنمای شرکت در آزمون

 

جوایز:

با امید به اینکه، مطالعۀ کتاب "از امام مهدی (عج) بیشتر بدانیم"، شناخت بیشتر و بهتری نسبت به ولی و امام عصرمان، پیدا کرده باشیم؛ به عزیزانی که در آزمون مسابقۀ کتابخوانی، موفق به کسب نمرۀ قبولی شده باشند، به قید قرعه هدایایی به ترتیب زیر، اهدا خواهد شد.

-         5 کارت هدیه یک میلیون ریالی، برای دانشجویان مجازی که در آزمون موفق شدند.

-         5 کارت هدیه یک میلیون ریالی، برای دانشجویان حضوری که در آزمون موفق شدند.

 

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه قرآن و حدیث


١١:٠٤ - شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ١٦٨٣    /    تعداد نمایش : ١٢٠٤خروج