اخبار > حذف و اضافه نیم‌سال اول تحصیلی 1401-1400

 


  چاپ        ارسال به دوست

حذف و اضافه نیم‌سال اول تحصیلی 1401-1400

 

 

 

 

 

باسمه‌تعالی

با سلام و عرض ادب؛

ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام اربعین سالار شهیدان ابا عبدالله‌الحسین(ع)، به استحضار دانشجویان می‌رساند بازۀ حذف و اضافه نیم‌سال اول تحصیلی 1401-1400 (ترم 4001) از ساعت 10 صبح روز شنبه مورخ 10 مهرماه الی ساعت 24 روز یکشنبه مورخ 11 مهرماه می‌باشد.

نکات مهم:

 1. حذف و اضافه فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی است. دروس ارائه شده براساس درخواستهای دانشجویان و بررسی شرایط آموزشی ایشان و مساعدت حداکثری مسئولین است. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در صورت ضرورت در بازۀ حذف و اضافه می‌توانند از طریق «سامانۀ جامع ارتباط با دانشجویان SRM» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» درخواست حذف یا اضافه دروس را ارسال کنند تا توسط کارشناس رشته بررسی شود.

 2. مطابق آیین‌نامۀ آموزشی مقطع کارشناسی، هر دانشجو می تواند در بازۀ حذف و اضافه، حداکثر دو درس از دروس انتخابی خود را با رعایت نکات آموزشی (با رعایت قوانین کف و سقف و پیش نیازی) حذف کند. همچنین می تواند حداکثر دو درس را با رعایت نکات پیش نیازی انتخاب کند.

 3.  آن دسته از دانشجویان(در همۀ مقاطع) که تاکنون اقدام به انتخاب واحد نکرده‌اند، به عنوان آخرین فرصت می‌توانند در تاریخ‌های ذکر شده اقدام به انتخاب واحد با تأخیر کنند. عواقب ناشی از فعال‌شدن دیرهنگام دروس به عهدۀ دانشجویان می‌باشد. مطابق با آیین‌نامه مالی دانشجویی دانشگاه، برای دانشجویانی که پس از بازه ذکر شده، پیگیری مربوط به انتخاب واحد را انجام دهند، در صورت تأیید مدیریت آموزش برای انجام انتخاب واحد، جریمۀ تاخیر لحاظ خواهد شد.

 4. پیرو هماهنگی صورت‌گرفته با مدیران گروه‌های علمی دانشگاه، دانشجویان رشتۀ‌ «فقه و حقوق اسلامی ورودی 951 تا 972» بدون نیاز به رعایت پیش‌نیاز، می‌توانند اقدام به انتخاب واحد کنند. این دسته از دانشجویان چنانچه با پیام «غیر معتبر بودن درس» مواجه شدند، از طریق «سامانۀ جامع ارتباط با دانشجویان SRM» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» درخواست پیگیری ارسال کنند.

 5. دانشجویان ترم آخر مقطع کارشناسی توجه داشته باشند مطابق آیین‌نامه آموزشی امکان اخذ دروس عملی به صورت معرفی به استاد وجود ندارد و این دروس می‌بایست به صورت عادی در طول ترم انتخاب شوند. برای مشاهده لیست دروس عملی رشته‌های مقطع کارشناسی اینجــــا را کلیک کنید.

 6. در ایام حذف و اضافه، ساعت پاسخگویی کارشناسان رشته علاوه بر برنامه پاسخگویی قبلی که در صفحۀ ارتباط با ما اعلام شده است،  مطابق جدول ذیل افزایش می‌یابد.
   

  نام/ سمت

  روز و ساعت پاسخگویی

  توضیح

  همه کارشناسان رشته

  شنبه و یکشنبه
   ساعت 10 تا 12

  پاسخگویی تخصصی به دانشجویان در حوزه حذف و اضافه دروس

  سرکار خانم صمدی

  کارشناس مسئول خدمات آموزشی در مقطع کارشناسی

  شنبه 10 مهر ماه
   از ساعت 13 الی 15

  پاسخگویی عمومی و راهنمایی دانشجویان در مورد حذف و اضافه در محیط ادوبی کانکت 

  برای ورود به جلسه از طریق لینک فعال شده در سامانه مشاهده دروس در بخش جلسات و نشست های عمومی/تالار مجازی شیخ مفید (ره)/جلسات عمومی مدیریت آموزش اقدام شود.

  یکشنبه 11 مهرماه
  از ساعت 20 الی 22

  ارتباط مستقیم با شماره تماس 51292322

  سرکار خانم برین

  کارشناس مسئول خدمات آموزشی در مقطع تحصیلات تکمیلی

  یکشنبه 11 مهرماه
   از ساعت 20 الی 22

  ارتباط مستقیم با شماره تماس 51292957

  جناب آقای پاشایی

   پاسخگویی عمومی در حوزه حذف و اضافه

  شنبه و یکشنبه 10 و 11 مهرماه

  ساعت 16 الی 19

  ارتباط مستقیم با شماره تماس 51292358

 7. برای مشاهده و دریافت لیست دروس ارائه شده در بازۀ حذف و اضافه اینجـــــــا و برای مشاهدۀ اطلاعیۀ انتخاب واحد اینجـــــــا را کلیک کنید.

پرسش و پاسخ متداول:

موفق و پیروز باشید.
 ادارۀ خدمات آموزشی و ارائه دروس


٠٩:١٩ - دوشنبه ٥ مهر ١٤٠٠    /    عدد : ٢٥٠٨    /    تعداد نمایش : ١٦٣١خروج