اخبار > چهاردهمین دوره آزمون اختصاصی ویژه طلاب دانشگاه قرآن و حدیث برگزار شد.

 


  چاپ        ارسال به دوست

چهاردهمین دوره آزمون اختصاصی ویژه طلاب دانشگاه قرآن و حدیث برگزار شد.
چهاردهمین دوره آزمون اختصاصی ویژه طلاب دانشگاه قرآن و حدیث برگزار شد.
چهاردهمین دوره آزمون اختصاصی ویژه طلاب دانشگاه قرآن و حدیث همزمان با قم در تهران، اصفهان و مشهد برگزار شد

در این آزمون 661 داوطلب با هم رقابت کردند که از این افراد 576 نفر در آزمون کارشناسی ارشد و 81 داوطلب هم در آزمون دوره دکترا این دانشگاه شرکت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دارالحدیث، آقای حجت، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث گفت: از 576 داوطلب آزمون کارشناسی ارشد در رشته های مختلف حضوری و مجازی در قالب 147 نفر زن و 433 نفر مرد هستند، در مقطع دکتری نیز 33 زن و 48 مرد شرکت کرده‌اند.از این تعداد 60 نفر ظرفیت مجازی و 79 نفر ظرفیت پذیرش در دوره حضوری پذیرش می شوند.

وی افزود: با توجه به استعداد های مطلوبی که در حوزه  علمیه وجود دارد دانشگاه قرآن و حدیث، هر سال علاوه بر پذیرش دانشجواز طریق آزمون های سراسری سازمان سنجش بخشی از ظرفیت خودش را در مقطع ارشد و دکترا  از طریق آزمون اختصاصی ویژه طللاب تکمیل می کند.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث با اشاره به برگزاری آزمون روز جمعه 22 تیرماه گفت: علاقه مندان برای کسب سهمیه در 8 رشته و گرایش کلام امامیه ،علوم حدیث گرایش های (کلام و عقاید، اخلاق ،تفسیر اثری)علوم قرآن و حدیث ، علوم قرآن وگرایش مستشرقن،روانشناسی اسلامی گرایش مثبت گرا و همچنین رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی به رقابت پرداختند.

وی اظهار کرد: تعداد داوطلبان کارشناسی ارشد به تفکیک محل آزمون بدین شرح است: قم 370 نفر، تهران 65 نفر، مشهد 45 نفر، اصفهان 96 نفر.

وی افزود: در مقطع دکتری نیز در 4 رشته علوم قرآنی و حدیث ، علوم ومعارف نهج البلاغه ، کلام امامیه ، و مدرسی معارف اسلامی داوطلبان رقابت داشتند.

آقای حجت ابراز امیدواری کرد در دهه اول شهریور ماه 97 نتایج اولیه این آزمون اعلام شود و کسانی که در مصاحبه شرکت کنند مشخص شوند و نتایج نهایی نیز درنیمه دوم شهریور ماه از طریق بایگاه  اینترنتی دانشگاه قرآن و حدیث  www.qhu.ac.irبه اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

گفتنی است، تحصیل در برخی رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه قرآن و حدیث به صورت کاملا رایگان و در بقیه رشته ها 80 درصد تخفیف در شهریه ثابت خواهد بود.


١٠:٠٧ - شنبه ٢٣ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٧٥    /    تعداد نمایش : ٨٦٩خروج