اخبار > نشست صمیمانه مسئولان دانشگاه قرآن و حدیث با مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم

 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست صمیمانه مسئولان دانشگاه قرآن و حدیث با مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم
نشست صمیمانه مسئولان دانشگاه قرآن و حدیث با مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علومنشست صمیمانه مسئولان دانشگاه قرآن و حدیث با مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

مدیرکل محترم دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم و معاون ایشان، امروز سه شنبه نهم بهمن ماه، ضمن نشستی صمیمانه با مسئولان و رئیس دانشگاه، از دانشگاه قرآن و حدیث بازدید نمودند.

 

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم:

رتبه‌های فارغ‌التحصیلان دانشگاه قرآن و حدیث، فعالیت درست و حرفه‌ای این دانشگاه را نشان می‌دهد.

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری در بازدید از دانشگاه قرآن و حدیث، بیان کرد: این دانشگاه در زیرگروه‌های آموزشی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری توسعه پیدا کرده‌ و رتبه‌های فارغ‌التحصیلان دانشگاه قرآن و حدیث، فعالیت درست و حرفه‌ای این دانشگاه را نشان می‌دهد.

 به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، مرکز قم، آقای دولتی،  در بازدید از دانشگاه قرآن و حدیث قم بیان کرد: دانشگاه قرآن و حدیث یکی از مراکز آموزش عالی پرتلاش و قدیمی، با کیفیت بالا است که در حوزه علوم اسلامی فعالیت می‌کند.


مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم ، تحقیقات و فنآورری با بیان این‌که بسیاری از مؤسسات فعالیت‌های کیفی خوبی را انجام داده‌اند و دغدغه اصلی آن‌ها مأموریت‌گرایی، کار تخصصی و حرفه‌ای است افزود: دانشگاه قرآن و حدیث از دانشگاه‌های خوب کشور در حوزه معارف اسلامی است که در حوزه چاپ و نشر متون لازم برای رشته‌های دانشگاهی، برنامه‌ریزی و ایجاد برنامه درسی برای زیرگروه‌های معارف اسلامی و حوزه اجرای رشته‌ها فعالیت‌های مفیدی به ثمر رسانده‌ است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در زمینه معارف اسلامی در دانشگاه‌های کشور فعالیت‌های خوبی در حال توسعه و انجام است.

دولتی با اشاره به این‌که کیفیت دانشگاه‌ها و مؤسسات کشور از شاخصه‌های مهم مورد نظر وزارت علوم است که به آن توجه ویژه‌ای دارند، اظهار کرد: در ذیل نظام آموزش عالی برآنیم که بتوان کیفیت مؤسسات و دانشگاه‌ها را افزایش دهیم.

آقای دولتی با بیان این‌که سطح کیفی و آموزشی موسسات غیرانتفاعی در سطح مناسب است، تاکید کرد: توصیه وزارت علوم به مؤسسات آموزش عالی در بخش‌های ساماندهی، آمایش و متوازن‌سازی آموزش عالی است که تمام این مباحث در سطح کیفی‌سازی بررسی می‌شود لذا ما به دانشگاه‌هایی نیاز داریم که فعالیت کیفی انجام دهند که نخبه‌پروری داشته‌ باشند و آموزش عالی را در سطح بین‌المللی و کلاس دانشگاه‌های خوب کشور اجرا کنند.

وی اظهار کرد: توسعه رشته‌های تخصصی در دانشگاه‌ها از جمله موضوعات مهمی است که وزارت علوم، در چندسال اخیر مساعدت خوبی با دانشگاه‌ها داشته و عمده این رشته‌ها به صورت تخصصی ایجاد شده‌ است.

آقای دولتی افزود: از جمله وظایف آموزش عالی کشور توسعه فعالیت‌های بین‌المللی است که دانشگاه‌های تخصصی بتوانند با دانشگاه‌های منطقه در حوزه علوم اسلامی روابط خوبی داشته‌ باشند و مباحث تخصصی را با یک‌دیگر به اشتراک بگذارند.

دیدار با آیت الله ری شهری رئیس دانشگاه قرآن و حدیث، جلسه با مسؤلان ارشد دانشگاه، بازدید از دانشگاه و پژوهشگاه قرآن و حدیث از دیگر برنامه های امروز آقای دولتی بود.
٠٨:٤٥ - چهارشنبه ١٠ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ١٦١٦    /    تعداد نمایش : ٣٤٦٩خروج